w sprawie naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną (DU/2022/191)

t.j.

status: obowiązujący

Rozporządzenie określa:         1) szczegółowe zasady i tryb przeprowadzania naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną, przeprowadzania testów, w tym testów psychologicznych;         2) treść i formę wniosku o przyjęcie na aplikację dyplomatyczno-konsularną.

Szef Służby Zagranicznej zamieszcza ogłoszenie o naborze na aplikację dyplomatyczno-konsularną w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw zagranicznych co najmniej cztery tygodnie przed terminem rozpoczęcia konkursu. Ogłoszenie może być także opublikowane w środkach masowego przekazu.

    1. W ogłoszeniu o naborze podaje się w szczególności:         1) termin i miejsce złożenia wniosku o przyjęcie na aplikację dyplomatyczno-konsularną, zwanego dalej „wnioskiem”;         2) sposób złożenia wniosku;         3) dokumenty, które kandydat dołącza do wniosku;         4) termin rozpoczęcia konkursu;         5) wymagania związane ze stanowiskiem aplikanta, wynikającym z opisu stanowiska pracy;         6) limit przyjęć na aplikację dyplomatyczno-konsularną obowiązujący w danym roku kalendarzowym określony w decyzji, o której mowa w art. 43 ust. 2 ustawy z dnia 21 stycznia 2021 r. o służbie zagranicznej, zwanej dalej „ustawą”, oraz stopniu jego wypełnienia na dzień ogłoszenia konkursu.     2. Wzór wniosku jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

    1. Do wniosku kandydat dołącza:         1) kopie uznawanych w Rzeczypospolitej Polskiej dokumentów potwierdzających posiadanie tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego;         2) kolorową fotografię o wymiarach 35 × 45 mm, wykonaną w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość, pokazującą twarz na wprost od wierzchołka głowy do górnej części barków; do wniosku składane- go w postaci elektronicznej załącza się plik zawierający fotografię o rozdzielczości co najmniej 492 × 633 piksele i wiel- kości nieprzekraczającej 2,5 MB; fotografię składaną w postaci papierowej wykonuje się na papierze fotograficznym;         3) zaświadczenie o niekaralności.         1) Minister Spraw Zagranicznych kieruje działem administracji rządowej – sprawy zagraniczne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. poz. 1469).     2. W przypadku składania wniosku przed uzyskaniem tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, kandydat załą- cza oświadczenie o terminie obrony swojej pracy magisterskiej albo o terminie uzyskania dokumentów potwierdzających wskazane przez niego kwalifikacje. W takim przypadku kandydat składa dokumenty, o których mowa w ust. 1 pkt 1, naj- później w dniu rozpoczęcia pierwszego etapu konkursu bezpośrednio komisji konkursowej, zwanej dalej „komisją”.     3. Wniosek wraz z załącznikami składa się w terminie określonym w ogłoszeniu za pomocą środków komunikacji elektro- nicznej wskazanych w ogłoszeniu, w Ministerstwie Spraw Zagranicznych lub za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 1041 i 2320). Za dzień złożenia wniosku przyjmuje się dzień jego wpływu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zwanego dalej „ministerstwem”. Formu- larz wniosku jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa.     4. Kandydat może zostać wezwany do uzupełnienia, poprawienia wniosku, nadesłanych dokumentów lub okazania w oryginale dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, w terminie 7 dni od dnia otrzymania przez niego wezwania. Brak uzupełnienia lub poprawienia wniosku lub dokumentów we wskazanym terminie skutkuje odrzuceniem wniosku.

O zakwalifikowaniu do konkursu oraz terminach i miejscu jego przeprowadzenia kandydat jest zawiadamiany co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem konkursu.

Kandydat, który nie przedłoży dokumentów, o których mowa w § 4 ust. 1, w terminie wskazanym w § 4 ust. 3, zostaje wykluczony z udziału w konkursie.

    1. Do przeprowadzenia konkursu Szef Służby Zagranicznej powołuje komisję. Do zadań komisji należy w szcze- gólności:         1) sprawdzenie wniosków oraz ustalenie na tej podstawie listy kandydatów zakwalifikowanych do konkursu;         2) przeprowadzenie konkursu, przy wykorzystaniu narzędzi sprawdzających wiedzę i umiejętności kandydatów, w szcze- gólności testów, zestawów pytań oraz zadań, zatwierdzonych przez Szefa Służby Zagranicznej;         3) zapewnienie obiektywności ocen na każdym etapie konkursu;         4) ustalenie listy kandydatów, o której mowa w § 20 ust. 1.     2. W skład komisji powołuje się pięciu członków, w tym przewodniczącego komisji i zastępcę przewodniczącego komisji.     3. Wszystkie osoby wchodzące w skład komisji są powoływane spośród członków służby zagranicznej.     4. Przewodniczący komisji wyznacza sekretarza komisji spośród jej członków.     5. Szef Służby Zagranicznej może zaprosić do udziału w pracach komisji bez prawa głosu ekspertów niebędących członkami służby zagranicznej, posiadających specjalistyczną wiedzę lub umiejętności z zakresu zagadnień objętych kon- kursem.

    1. Przewodniczący komisji nadzoruje prawidłowość przebiegu konkursu i kieruje pracami komisji, w tym wyznacza zadania jej członkom.     2. Zastępca przewodniczącego komisji wykonuje wszystkie czynności zastrzeżone dla przewodniczącego komisji pod- czas jego nieobecności.

    1. Członkiem komisji nie może być osoba pozostająca z którymkolwiek z kandydatów w stosunku faktycznym lub prawnym, który może wywołać wątpliwości co do jej bezstronności.     2. Po zapoznaniu się z listą kandydatów, o której mowa w § 7 ust. 1 pkt 1, członkowie komisji składają oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do rozporządzenia.     3. Jeżeli członek komisji pozostaje z kandydatem w stosunku określonym w ust. 1, który uniemożliwia mu podpisanie oświadczenia, o którym mowa w ust. 2, Szef Służby Zagranicznej wyłącza go ze składu komisji i powołuje w jego miejsce nowego członka komisji.

    1. Komisja obraduje na posiedzeniach.     2. Decyzje komisji są podejmowane w drodze konsensusu, w obecności co najmniej trzech członków komisji, w tym przewodniczącego komisji lub zastępcy przewodniczącego komisji.     3. W przypadku braku jednomyślności przewodniczący komisji lub zastępca przewodniczącego komisji zarządza głoso- wanie. Rozstrzygnięcie komisji zapada wówczas większością głosów, przy czym w przypadku równej ich liczby rozstrzyga głos przewodniczącego komisji, a w przypadku nieobecności przewodniczącego komisji – głos jego zastępcy.     4. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek przewodniczącego komisji, komisja może podjąć decyzję o procedowa- niu w trybie obiegowym, w szczególności gdy komisja wyznacza terminy przebiegu konkursu, przyjmuje do wiadomości wyniki uzyskiwane w przeprowadzonych testach, o których mowa w § 11.     5. Z prac komisji sporządza się protokół.

Konkurs na aplikację dyplomatyczno-konsularną składa się z następujących etapów:         1) testu wiedzy ogólnej;         2) testów badających przydatność kandydatów do pracy w służbie zagranicznej;         3) testu stopnia znajomości języka angielskiego;         4) badania predyspozycji kandydatów do pracy w służbie zagranicznej, w tym testów psychologicznych;         5) rozmowy kwalifikacyjnej.

    1. Test wiedzy ogólnej ma formę testu jednokrotnego wyboru i składa się ze 100 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące:         1) historii Polski i historii powszechnej;         2) aktualnych problemów politycznych, gospodarczych i społecznych w Polsce i na świecie;         3) głównych kierunków polskiej polityki zagranicznej, w szczególności zagranicznej polityki gospodarczej, historycznej i kulturalnej;         4) wybranych zagadnień z prawa międzynarodowego, prawa konstytucyjnego, ekonomii i gospodarki.     2. Test wiedzy ogólnej jest oceniany w skali 0–100 punktów. Za każdą prawidłową odpowiedź kandydat otrzymuje jeden punkt, za brak odpowiedzi lub odpowiedź nieprawidłową – zero punktów.     3. Test wiedzy ogólnej trwa nie dłużej niż 120 minut.

    1. Testy badające przydatność kandydatów do pracy w służbie zagranicznej przeprowadza się w formie pozwala- jącej w szczególności na ocenę umiejętności analizowania i rozwiązywania problemów.     2. Punktacja przeprowadzana jest zgodnie z kluczem wykorzystanego narzędzia testowego.     3. Testy badające przydatność kandydatów do pracy w służbie zagranicznej trwają łącznie nie dłużej niż 90 minut.

    1. Test stopnia znajomości języka angielskiego składa się z części pisemnej i ustnej.     2. Część pisemna testu składa się z następujących segmentów:         1) segment pierwszy – przetłumaczenie na język angielski tekstu pisanego w języku polskim; tekst może stanowić logiczną całość lub składać się z niepowiązanych ze sobą zdań i mieć objętość około 1200 znaków ze spacjami;         2) segment drugi – skonstruowanie wypowiedzi pisemnej w języku angielskim o objętości około 1800 znaków ze spacja- mi na jeden z wybranych tematów; przy czym połowa punktów przyznawana jest za bogate słownictwo i skompliko- wane struktury, połowa za poprawność gramatyczną i ortograficzną;         3) segment trzeci – uzupełnienie 20 luk w tekście o tematyce dowolnej, przy czym tekst źródłowy nie powinien mieć mniejszej objętości niż 1800 znaków ze spacjami, a zdającemu podaje się do wyboru cztery możliwe warianty elementu do uzupełnienia, z czego połowa luk ma charakter leksykalny, a połowa gramatyczny.     3. Część ustna testu polega na:         1) przekazaniu i skomentowaniu w języku angielskim treści wysłuchanego dwukrotnie nagrania o tematyce społeczno- -politycznej lub ogólnej, trwającego od 1,5 do 2 minut;         2) rozmowie z komisją na tematy ogólne.     4. Warunkiem zaliczenia testu jest uzyskanie z każdej części testu co najmniej 55% punktów dla poziomu B2 i 75% dla poziomu C1.     5. Posiadanie przez kandydata certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 31 ust. 5 ustawy jest równoznaczne z uzyskaniem wyniku pozytywnego z części pisemnej testu na podanym w certyfikacie poziomie B2 albo C1. Oznacza to dopuszczenie do części ustnej testu znajomości języka angiel- skiego.

    1. Przed przystąpieniem do każdego ze wskazanych w § 11 pkt 1–3 etapów konkursu kandydatowi przydzielany jest losowo indywidualny kod, którym opatrzone będą jego testy.     2. Kandydat własnoręcznie wypełnia formularz zawierający jego imię, nazwisko oraz przydzielony kod i przekazuje w zaklejonej kopercie członkowi komisji nadzorującemu przebieg etapu konkursu. Zaklejona koperta jest przechowywana pod nadzorem komisji do chwili sprawdzenia testów.     3. W przypadku testów przeprowadzanych z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych dane o przydzielonym kandydatowi kodzie są przechowywane w tym systemie i pozostają niedostępne aż do podjęcia przez komisję decyzji opisa- nej w § 17 ust. 1. Przyporządkowanie kodów i wyników testów do danych kandydatów następuje po sprawdzeniu i ocenie- niu wszystkich testów przeprowadzanych w danym etapie konkursu.

    1. Materiały i arkusze odpowiedzi otrzymywane przez kandydata na każdym etapie konkursu są oznakowane sym- bolem z wykorzystaniem logotypu ministerstwa. Podczas sprawdzania testów są uwzględniane wyłącznie odpowiedzi udzielone na tych materiałach i arkuszach.     2. Od chwili rozpoczęcia testów do ich zakończenia kandydaci nie mogą porozumiewać się z innymi osobami, poza osobami nadzorującymi przebieg testu, oraz posługiwać się materiałami innymi niż dostarczone przez ministerstwo. Kandydaci łamiący ten zakaz lub zakłócający przebieg konkursu są wykluczani z udziału w konkursie na mocy decyzji nadzorujących w trakcie testów członków komisji. Decyzja podejmowana jest w sposób przewidziany w § 10 ust. 2 i 3.     3. Opuszczenie przez kandydata miejsca nadzorowanego przez komisję, w którym odbywa się dany etap konkursu, lub utrata przez komisję możliwości nadzoru z innych powodów są równoznaczne z zakończeniem udziału w nim przez kandy- data.     4. W wyjątkowych przypadkach członek komisji nadzorujący przebieg danego etapu konkursu może wyrazić zgodę na chwilowe opuszczenie przez kandydata miejsca, w którym się on odbywa. Na ten czas kandydat oddaje otrzymane materia- ły i arkusze odpowiedzi komisji.

    1. Komisja, biorąc pod uwagę ogólną liczbę kandydatów i limit, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 6, ustala po każ- dym z etapów konkursu, o których mowa w § 11 pkt 1 i 2, minimalną liczbę punktów, które kandydat musi uzyskać, aby zostać dopuszczonym do kolejnego etapu konkursu.     2. Komisja po każdym etapie konkursu ustala listę kandydatów dopuszczonych do kolejnego etapu.     3. W przypadku gdy dwa etapy konkursu odbywają się jednego dnia, komisja ustala listę kandydatów dopuszczonych do etapu konkursu, uwzględniając tylko kandydatów, którzy uzyskali minimalną liczbę punktów, o której mowa w ust. 1, na każdym z tych dwóch etapów.

    1. Badanie predyspozycji kandydatów do pracy w służbie zagranicznej obejmuje w szczególności badanie umie- jętności przywódczych, komunikacji, współpracy oraz odporności na stres.     2. Do badania predyspozycji do pracy w służbie zagranicznej stosuje się również testy psychologiczne.

    1. Ostatnim etapem konkursu jest rozmowa kwalifikacyjna.     2. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej komisja ocenia przydatność kandydata do pracy w służbie zagranicznej, biorąc pod uwagę w szczególności jego kwalifikacje, możliwości intelektualne, motywację, kulturę osobistą, możliwość spełnienia wymogów niezbędnych do uzyskania stopnia dyplomatycznego zdefiniowanych w art. 31 ust. 1 ustawy oraz wyniki wcześ- niejszych etapów postępowania konkursowego. Kandydaci są oceniani w skali 0–100 punktów.

    1. Komisja przedstawia Szefowi Służby Zagranicznej listę kandydatów uszeregowaną w porządku malejącym według rezultatów uzyskanych w rozmowie kwalifikacyjnej, w której uwzględnia się wyniki z każdego etapu konkursu.     2. Szef Służby Zagranicznej ogłasza listę osób przyjętych na aplikację dyplomatyczno-konsularną w Biuletynie Infor- macji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w Biuletynie Informacji Publicznej ministerstwa.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.2) Minister Spraw Zagranicznych: Z. Rau         2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 28 lipca 2016 r. w sprawie kon- kursu na aplikację dyplomatyczno-konsularną (Dz. U. poz. 1175), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządze- nia na podstawie art. 87 ustawy z dnia 21 stycznia 2021 r. o służbie zagranicznej (Dz. U. poz. 464 i 1003).

Załączniki

Załącznik nr 1

Załącznik nr 1

z dnia 19 stycznia 2022 r. (poz. 191) ZAŁĄCZNZaIKłą cnznr i1k nr 1 WZÓR WNIOSKU O PRZYJĘCIE NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ WZÓR WNIOSKU O PRZYJĘCIE NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO–KONSULARNĄ WNIOSEK O PRZYJĘCIE NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ     1. Forma grzecznościowa  Pani  Pan     2. Dane personalne Imię ……………………………………………………………………………………………....... Nazwisko ……………………………………………………………………………………….... Nazwisko rodowe ……………………………………………………………………………. Data urodzenia ……………………………………………………………………………….. Miejsce urodzenia …………………………………………………………………………… Numer PESEL …………………………………………………………………………………… Imię ojca ………………………………………………………………………………………...     3. Obywatelstwo polskie:  tak  nie Inne posiadane obywatelstwa: ………………………………………………………… Do kiedy? …………………... ………………………………………………………… Do kiedy? …………………...     4. Dane kontaktowe Adres zamieszkania …………………………………………………………………………….. E-mail …………………………………………………………………………………………... Telefon …………………………………………………………………………………………. 1     5. Wykształcenie Tytuł zawodowy / stopień naukowy:  doktor  magister  inny II stopnia ………………………………………………..  inny ………………………………………………………….  jestem w trakcie studiów     6. Potwierdzenie uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego  załączam dokument potwierdzający ukończenie studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich;  załączam oświadczenie o terminie uzyskania dokumentów potwierdzających ukończenie studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich;  załączam uwierzytelnione dokumenty, o których mowa w art. 2 ust. 3 pkt 5 ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1582);  załączam dokument uznający dyplom ukończenia studiów za granicą za równoważny odpowiedniemu polskiemu dyplomowi i tytułowi zawodowemu, zgodnie z procedurą, o której mowa w art. 327 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478, 619, 1630, 2141 i 2232) oraz w akcie wykonawczym wydanym na podstawie art. 327 ust. 8 tej ustawy.     7. Rodzaj wykształcenia i miejsce jego uzyskania Nazwa uczelni ………………………………………………………………………………….. Kierunek ………………………………………………………………………………………... Data ukończenia studiów / planowana data ukończenia studiów – uzyskania dyplomu ……………................................................................................................................................... Nazwa uczelni ………………………………………………………………………………….. Kierunek ………………………………………………………………………………………... Data ukończenia studiów / planowana data ukończenia studiów – uzyskania dyplomu ……………................................................................................................................................... Nazwa uczelni ………………………………………………………………………………….. Kierunek ………………………………………………………………………………………... Data ukończenia studiów / planowana data ukończenia studiów – uzyskania dyplomu ……………................................................................................................................................... 2     8. Poziom znajomości języka             a) angielskiego podlegający testowaniu w trakcie konkursu: Deklarowany:  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany  C1 – poziom zaawansowany  C2 – biegłość językowa Poziom potwierdzony certyfikatem:  A1 – poziom podstawowy, nazwa certyfikatu: ………………………………………………  A2 – poziom niżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ………………………………  B1 – poziom średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: …………………………………….  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………..  C1 – poziom zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………………………  C2 – biegłość językowa, nazwa certyfikatu: …………………………………………………             b) język ……………… zgłoszony przez kandydata do testu w trakcie konkursu: Deklarowany:  B1 – poziom średnio zaawansowany  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany  C1 – poziom zaawansowany  C2 – biegłość językowa Poziom potwierdzony certyfikatem:  A1 – poziom podstawowy, nazwa certyfikatu: ………………………………………………  A2 – poziom niżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ………………………………  B1 – poziom średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: …………………………………….  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………..  C1 – poziom zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………………………  C2 – biegłość językowa, nazwa certyfikatu: ………………………………………………… 3             c) znajomość innych języków obcych, których nie zgłoszono do testu w trakcie konkursu: i. język obcy ………………………………………………………………………….. Deklarowany poziom języka i:  A1 – poziom podstawowy  A2 – poziom niżej średnio zaawansowany  B1 – poziom średnio zaawansowany  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany  C1 – poziom zaawansowany  C2 – biegłość językowa Poziom potwierdzony certyfikatem:  A1 – poziom podstawowy, nazwa certyfikatu: ………………………………………………  A2 – poziom niżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ………………………………  B1 – poziom średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: …………………………………….  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………..  C1 – poziom zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………………………  C2 – biegłość językowa, nazwa certyfikatu: ………………………………………………… ii. język obcy ………………………………………………………………………….. Deklarowany poziom języka ii:  A1 – poziom podstawowy  A2 – poziom niżej średnio zaawansowany  B1 – poziom średnio zaawansowany  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany  C1 – poziom zaawansowany  C2 – biegłość językowa 4 Poziom potwierdzony certyfikatem:  A1 – poziom podstawowy, nazwa certyfikatu: ………………………………………………  A2 – poziom niżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ………………………………  B1 – poziom średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: …………………………………….  B2 – poziom wyżej średnio zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………..  C1 – poziom zaawansowany, nazwa certyfikatu: ……………………………………………  C2 – biegłość językowa, nazwa certyfikatu: …………………………………………………     9. Historia zatrudnienia             a) Nazwa firmy / organizacji / instytucji ………………………………………………………….. Stanowisko ……………………………………………………………………………………... Miasto i kraj zatrudnienia ……………………………………………………………………… Kategoria zatrudnienia …………………………………………………………………………. Forma zatrudnienia:  staż  praktyka  umowa o pracę inna niż staż lub praktyka Data rozpoczęcia zatrudnienia …………………………………………………………………… Data zakończenia zatrudnienia …………………………………………………………………… Nadal pracuję:  tak  nie             b) Nazwa firmy / organizacji / instytucji ………………………………………………………….. Stanowisko ……………………………………………………………………………………... Miasto i kraj zatrudnienia ……………………………………………………………………… Kategoria zatrudnienia …………………………………………………………………………. 5 Forma zatrudnienia:  staż  praktyka  umowa o pracę inna niż staż lub praktyka Data rozpoczęcia zatrudnienia …………………………………………………………………… Data zakończenia zatrudnienia …………………………………………………………………… Nadal pracuję:  tak  nie             c) Nazwa firmy / organizacji / instytucji ………………………………………………………….. Stanowisko ……………………………………………………………………………………... Miasto i kraj zatrudnienia ……………………………………………………………………… Kategoria zatrudnienia …………………………………………………………………………. Forma zatrudnienia:  staż  praktyka  umowa o pracę inna niż staż lub praktyka Data rozpoczęcia zatrudnienia …………………………………………………………………… Data zakończenia zatrudnienia ……………………………………………………………………. Nadal pracuję:  tak  nie     10. Pytania dodatkowe Poświadczenie bezpieczeństwa:  zastrzeżone  poufne 6  tajne  ściśle tajne  nie posiadam Osiągnięcia naukowe (w szczególności publikacje, udział w konferencjach, udział w projektach): ……………………………………………………………………………………………. ……………………………………………………………………………………………. Motywacja (proszę w kilku zdaniach opisać, co skłoniło Panią/Pana do aplikowania, jakie są Pani/Pana kompetencje i osiągnięcia, które będą dodatkowym atutem w pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych): ……………………………………………………………………………………………. ……………………………………………………………………………………………. Oświadczam, że:  korzystam z pełni praw publicznych;  posiadam obywatelstwo polskie;  wyrażam zgodę na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 742);  wszystkie informacje podane we wniosku są prawdziwe;  oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z informacjami zamieszczonymi w ogłoszeniu o ww. naborze, będącymi realizacją obowiązku informacyjnego określonego w art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), dotyczącymi przetwarzania moich danych osobowych, a także znane są mi wszystkie przysługujące mi prawa, o których mowa w art. 15–18 oraz 21 RODO. Załączam:  zaświadczenie o niekaralności …………………………………….. …………………………… Imię i nazwisko kandydata Data i podpis kandydata 7 ZałącznZika łnąrc z2n i k nr 2 Warszawa, dnia ……………………………………………… OŚWIADCZENIE Po zapoznaniu się z listą kandydatów biorących udział w konkursie na aplikację dyplomatyczno- -konsularną w dniu ……… oświadczam, iż nie pozostaję w związku małżeńskim z żadnym z kandydatów lub ich krewnym albo powinowatym do drugiego stopnia włącznie, nie pozostaję z żadnym z kandydatów w jakimkolwiek innym stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości co do mojej bezstronności. Ponadto oświadczam, że zobowiązuję się do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji o kandydatach, które uzyskam w trakcie trwania ww. konkursu. Imię i nazwisko Podpis Przewodniczący komisji Zastępca przewodniczącego komisji Członek komisji Członek komisji Członek – sekretarz komisji 8